Tarihçe

NOVA, 1978 yılında, küresel markalar için bir çözüm ortağı olmak vizyonu ile kuruldu.

NOVA’nın ilk üretim tesisi, 60 m2 bir atölyeydi. Bugün ise NOVA müşterilerine, son teknoloji ile donatılmış 50,000 m2 yönetim ve üretim tesisinden hizmet vermektedir.

NOVA faaliyetlerine küçük ölçekli bir reklam üreticisi olarak başladı. Müşterilerine verdiği kaliteli hizmet bir kaç yıl içinde NOVA’nın daha tam kapsamlı üretim tesisine geçmesini bir zorunluluk haline getirdi. Müşterilerinden gelen yüksek talep sonucunda, NOVA 1996 ylında ilk kurumsal mobilya üretim tesisini hayata geçirdi.

2002 yılında NOVA, Almanya’da 32 adet AGIP benzin istasyonunu dönüştüreceği, ilk büyük uluslararası roll-out projesine imza attı. Bunu, İsrail’deki 270 PAZ benzin istasyonu izledi. Ama NOVA için asıl dönüm noktası, 2007 yılında, OPEL’in tüm bayi iç mekan mobilyalarını tedarik edeceği OPEL SAPHIRE projesine hak kazanması oldu.

2007 yılında, NOVA halen faaliyet göstermekte olduğu, görsel iletişim ürünleri ve kurumsal mobilya üretimini aynı çatı altında yaptığı, Gebze’deki üretim tesisine geçti.

Bugün NOVA, farklı sektörler için küresel roll-out projelerinin üretim ve yönetimi konusunda dünyanın önde gelen markalarının birinci tercihi olmaktan onur duymaktadır.